Краля изригна с 46 точки и изравни серията с Индиана (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Кливланд Кавалиърс се съвзе от шока в първия плейофен сблъсък срещу Индиана Пейсърс и изравни серията на 1:1 победи. Късно снощи вицешампионите удариха "пешеходците" у дома в "Куикън Лоунс Арена" със 100:97, а трудният успех бе завоюван почти собственоръчно от суперзвездата на "кавалерите" ЛеБрон Джеймс.

Трикратният шампион на НБА наниза 46 точки, хвана 12 борби и даде 5 асистенции за 39 минути на паркета. Кевин Лав добави 15 точки и те се оказаха достатъчни за тима на Тайрън Лу. За Пейсърс най-деен отново бе Виктор Оладипо. Бившият гард на Оклахома вкара 22, а Майлс Търнър добави 18 точки.

В двубоя имаше момент, в който Кливланд водеше с цели 18 точки. Първата част приключи при 33:18 за домакините, но после Индиана се реабилитира и постепенно стопяваше разликата. Гостите обаче не поведоха нито веднъж в срещата и накрая загубиха с 3 точки разлика.

В мачовете на Запад бе изключително интересно. Юта Джаз изравни серията срещу Оклахома Сити Тъндър, след като надви "гръмотевиците" със 102:95 в собствената им зала. Донован Мичел бе най-резултатен за успеха с 28 точки, а 19 на Ръсел Уестбрук не стигнаха на ОКС. Така плейофната серия в момента върви при 1:1 победи и се мести в Солт Лейк Сити.

Хюстън Рокетс пък се подигра с Минесота Тимбъруулвс след 102:82 и поведе с 2:0 победи в серията. Крис Пол вкара 27 точки за домакините. Джералд Грийн добави 21 точки и 12 борби, а Джеймс Хардън изигра слаб мач за своите стандарти, отчитайки се с 12 точки. Те обаче се оказаха достатъчни за победителите на Запад в редовния сезон. За Минесота Неманя Биелица вкара 16 точки.