"Кралете" страдаха във враждебния южен Мадрид, но оцеляха и предвкусват 12-ата

Реал Мадрид се класира на финал в Шампионската лига за втори пореден и трети в последните 4 години път. "Кралете" оцеляха във враждебната обстановка на "Висенте Калдерон", надодящ се в южен Мадрид. Атлетико М би своя градски противник с 2:1, но с общ резултат 2:4 отпадна от най-комерсиалния турнир.

Sporta.bg проследи на живо събитията в сблъсъка - вижте тук

"Дюшекчиите" стартираха много мощно мача и с два бързи гола попариха "белия балет", който тази нощ игра изцяло в черни екипи. Попаденията бяха дело на Саул Нигес с глава и на Гризман от дузпа.

После обаче нещо в играта на домакините се счупи и от това се възползва класният Реал. В края на първата част Иско заби безценен гол, който уби интригата.

Втората част бе интересна, защото и двата тима се хвърлиха в атаки. До нови посещения на топката в мрежата обаче не се стигна.

Така чудото за Атлетико не се състоя и освен в проливен дъжд, те и феновете им бяха облени в сълзи. Sporta.bg предупреди по-рано през деня, че над южен Мадрид ще вали дъжд и ще ехтят гръмотевици. Е, познахме и със сигурност се справихме по-добре от родните метеоролози, които често грешат дори прогнозата за времето в България.

Така Реал мечтае за 12-ата Купа в ШЛ (КЕШ), а за да я вдигне ще трябва да пребори намиращия се във върхова форма Ювентус.