"Кралете" с уникален обрат срещу Маями, Дюрант и Уестбрук блестят (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Сакраменто Кингс осъществи феноменален обрат в последните минути и наказа Маями Хийт в собствената им зала "Американ Еърлайнс Арена" с 89:88. "Кралете" изоставаха сериозно в резултата, но в последните 5:46 минути на паркета направиха серия от 17:4 точки и в крайна сметка триумфираха.

Обратът бе подпомогнат от Бъди Хийлд, който наниза 24 точки от пейката. Де'Арън Фокс помогна на гостите с 14 точки. За Маями най-резултатен бе Горан Драгич с 23, а Уейн Елингтън добави 20 като резерва, но и те не бяха достатъчни за успех на Хийт.

Все пак тимът на Ерик Сполстра остава 4-и на Изток с 27 победи и 21 загуби. Сакраменто пък е на последното 15-о място в Западната конференция въпреки успеха. "Кралете" имат 15 успеха и 33 поражения.

В същото време Голдън Стейт Уориърс надделя над Минесота Тимбъруулвс у дома със 126:113. Големият герой за шампионите бе Кевин Дюрант, който направи 10-и трипъл-дабъл в своята кариера.

MVP на финалите миналия сезон наниза 28 точки, овладя 10 борби и направи 11 асистенции, за да донесе успеха за тима на Стийв Кър. Клей Томпсън и Стеф Къри добавиха по 25 точки. За Минесота най-резултатен бе Карл-Антъни Таунс с 31 точки. Шампионите са лидери на Запад с 39-10, докато Минесота е 4-и с 31-20.

В друга от интересните срещи Оклахома Сити Тъндър надви Вашингтон Уизърдс у дома със 121:112. Ръсел Уестбрук подобри точковия си рекорд в един мач този сезон, след като вкара 46 за победителите. За гостите Брадли Бийл наниза 41, а Джон Уол вкара 21 и добави 12 асистенции. ОКС е пети на Запад с баланс 28-20, а Вашингтон заема 6-а позиция в Източната конференция с 26 победи и 22 поражения.