Кой мач заслужава внимание от Лига Европа?

Тази вечер от 22:05 българско време са четвъртфиналите-реванши в Лига Европа. Четири от отборите ще продължат до полуфиналите, а други четири ще се простят с надеждите си да достигнат финала на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

Суперфаворитът в турнира Ювентус приема Олимпик Лион след успех в първия мач с 1:0 на френска земя. Късен гол на Леонардо Бонучи осигури минималната преднина на "Старата госпожа", която обаче им носи солидно предимство, предвид домакинската форма на Юве.

Футболистите на Антонио Конте видимо не полагат големи усилия във втория по сила европейски клубен турнир. Явно обаче и това им е достатъчно за момента и Ювентус уверено върви към финала на надпреварата на домашния стадион. Ако не се случи грандиозна изненада и торинският гранд не загуби у дома, то може да се смята, че победителят от тази двойка е известен.

4077520

Може би най-интересният от сблъсъците тази вечер ще бъде между Севиля и Порто. Иберийските отбори се оттеглиха след първия мач при резултат 1:0 за португалците, но Севиля има своите аргументи да обърне развоя.

Голът на Елиаким Мангала все пак дава предимство на "драконите", но севилци като нищо могат да надвият Порто на своя "Рамон Санчес Писхуан". Само преди около седмица на този стадион те победиха с 2:1 Реал Мадрид и ги свалиха от върха на класирането в Ла Лига. Порто пък правят слаб сезон за високите стандарти, които сами са наложили, и изостават с цели 15 точки от Бенфика в португалската Лига Сагреш. Това дава основание да смятаме, че тимът ще се хвърли в борбата за трофея в Лига Европа.

Именно Бенфика пък ще домакинстват на АЗ Алкмаар в третия четвъртфинал на турнира тази вечер. Едуардо Салвио донесе победата на "орлите" с 1:0 в Холандия и до голяма степен предрешава изхода на битката.

След загубения финал в Лига Европа през миналия сезон и общо трите втори места, които Бенфика записа за 2012/2013, тази година отборът подобри представянето си. Футболистите на Хорхе Хесус водят със 7 точки на Спортинг Лисабон в първенството, на полуфинал са за Купата на Португалия и са много близо до полуфинал и в Лига Европа. Отборът е смятан от мнозина експерти за основният конкурент на Ювентус в турнира.

4072696

Последната двойка от четвъртфиналите на 99% е ясна, след като Базел взе солиден аванс от 3:0 в домакинството си на Валенсия. Швейцарският шампион обича турнира и е много близо до нов полуфинал в състезанието, след като достигна до тази фаза и през миналия сезон.

Макар да е вярно, че Валенсия играе добре на своя "Местая", то едва ли може да се очаква грандиозен срив в представянето на Базел, така че испанците да продължат напред. Определено това е мачът с най-малко интрига около себе си.

Жребият за полуфиналите в Лига Европа ще бъде теглен в петък от 13:00, заедно с този за Шампионската лига.