Коста Рика изненада Боливия с 2:0 (Видео)

снимка: ройтерс

Отборът на Коста Рика постигна победа с 2:0 над тима на Боливия във втория си двубой от група А на турнира Копа Америка. Срещата бе доста драматична, като боливийците бяха сочени за фаворити. Костариканците пък удариха и две греди в мача. Боливия направи изненадата на старта завършвайки 1:1 с фаворита Аржентина.

Иначе Коста Рика откри резултата в 59-та минута, когато Хосуе Мартинес се разписа. Преди това вратарят на Боливия бе парирал удар на Гевара. В 70-та минута съдията даде дузпа за Коста Рика, заради игра с ръка на Риверо на голлинията, който бе и изгонен.

Вратарят Ариас обаче показа страхотен рефлекс, след като отрази дузпата и добавката на Гевара. Само пет минути по-късно обаче Валтер Флорес от Боливия бе изгонен и остави своите с девет човека до края на мача. След още 4 минути младия Джоел Кембъл излезе сам срещу вратаря и оформи крайното 2:0.

По този начин Коста Рика вече заема второ място в класирането на група А с 3 точки, като изпреварва Аржентина (2 точки). Лидер в групата е Колумбия с 4 точки, а Боливия е на дъното с 1 точка.