Космическият Ръсел Уестбрук с пореден феноменален мач в НБА

Ръсел Уестбрук регистрира 14-ия си трипъл-дабъл за сезона и трети пореден мач с 40 отбелязани точки или повече. Уестбрук добави 11 борби и 11 асистенции при успеха на Оклахома Сити над Бостън като гост със 117:112.

Победата на Оклахома оформи и своеобразен рекорд- всичките шест лидери в отделните дивизии: Торонто, Кливланд, Шарлът, Оклахома, Сан Антонио и Гордън Стейт, спечелиха мачовете си.

Уестбрук пропусна в стрелбата си първите пет опита, но пък вкара последните 7 точки в края на първото полувреме и обърна развоя на мача от три точки изоставане до 4 преднина. В четвъртата част той наниза 18 точки, в това число 8 при серията от 10:0 за техния тим, който пак трябваше да обръща- този път от 100:104 до 106:104.

Синът на легендата Арвидас Сабонис и новобранец в Лигата- Домантас Сабонис, завърши мача с 20 точки за Оклахома, както и Енис Картър. За домакините от Бостън, които са 2-и в Атлантическата дивизия със 17/13, Айзея Томас завърши с 34 точки и 10 асистенции.

Голдън Стейт записа 27-а победа в 31 мача от началото на годината, след като се наложи над Детройт със 119:113 като гост. Уориърс са на върха в цялата лига, а на Запад след тях са Сан Антонио с 24/6 и Оклахома с 18/12.

Дреймънд Грийн трябваше да се намесва за успеха на гостите 1:31 минути преди края, след като наруши равенството със забивка. Кевин Дюрант, въпреки че беше заплашен да напусне терена заради нарушения, успя да завърши мача с 32 точки. Голдън Стейт гледа към мача на Коледа срещу Кливланд, очаквано с огромен интерес дерби, след седем поредни победи.

Стеф Къри вкара 25 точки и добави 8 асистенции за Голдън Стейт, а Тобайъс Харис се отличи с 26 за Детройт, който инкасира пета поредна победа.

Кливланд, който води на Изток с 22/6, се наложи у дома над Бруклин със 119:99. ЛеБрон Джеймс отбеляза 19 точки, а Кевин Лав се отличи с 14 и 15 борби. Защитаващите титлата си Кавалиърс в нито един момент не поставиха победата си над Нетс под съмнение, а в един момент от третата част дори водеха с 46 точки.

Сан Антонио Спърс победи Портланд като гост със 110:90. Кауи Леонард беше най-резултатен за гостите с 33 точки, Пати Милс добави 23, а бившият играч на домакините ЛаМаркъс Олдридж завърши с 18 и 14 борби. Някои от важните играчи на Спърс липсваха по треньорско решение, но това не помогна на Портланд, които претърпяха пета поредна загуба и общо 19-а от началото на първенството. Пау Гасол, Ману Джинобили и Тони Паркър получиха почивка.

Водачът в Югоизточната дивизия Шарлът спечели важна победа на свой терен срещу един от стабилните отбори на Изток - Чикаго, със 103:91. Никълъс Батъм завърши като номер 1 с 20 точки, 11 борби и 10 асистенции за първия си трипъл-дабъл за сезона. Биковете са на 4-о място в Централната дивизия с 14 победи и 15 загуби за сезона. Кемба Уокър вкара 20 за Хорнетс.

Друг водач на Изток - Торонто, не изпуска парата и взе волева победа над стабилния през тази година отбор на Юта Джаз - 104:98 като гост. Юта е на 2-а позиция в Северозападната дивизия с 18/13.

Кайл Лоури сам се справи със защитата на Джазмените, след като наниза 19 точки в четвъртия период и общо 36 в мача - личен рекорд за сезона.