Кошмарна грешка провали Сити на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Челси спечели с 2:1 днешното голямо дерби с Манчестър Сити на „Стамфорд Бридж", а Фернандо Торес донесе успех на „сините" с победно попадение в последните минути на сблъсъка. Испанецът се възползва от кошмарна грешка на Джо Харт и Матия Настасич, бележейки куриозен гол и носейки три точки на своя тим.

Преди това двата отбора си бяха разменили по едно попадение, като Андре Шюрле откри за домакините, а Серхио Агуеро изравни със страхотен изстрел в началото на втората част.

Така Челси записа шеста победа от девет изиграни мача до момента, като лондончани събраха актив от 20 точки на сметката си. „Сините" се изравниха с Ливърпул, но по-добрата голова разлика праща Челси на второ място в класирането. Лидер с 22 пункта продължава да бъде Арсенал.

Манчестър Сити от своя страна продължава да се представя колебливо, като „гражданите" остават на едва шеста позиция в таблицата с 16 точки на сметката си.

Жозе Моуриньо остави Хуан Мата, Вилиан и Самуел Ето'о на резервната скамейка, а Фернандо Торес оглави атаката на „сините". Еден Азар, Оскар и Андре Шюрле действаха в близост до испанеца, а Франк Лампард и Рамиреш стартираха в средната линия.

Мануел Пелегрини от своя страна избра Серхио Агуеро за основно острие на Манчестър Сити, докато в близост до Кун действаше Яя Туре. Хави Гарсия и Фернандиньо започнаха в полузащита, а Самир Насри и Давид Силва по двата фланга на „гражданите".

Още в 3' домакините получиха шанс да открият резултата, но Гари Кейхил не уцели очертанията с мощен изстрел.

Постепенно халфовете на Манчестър Сити започнаха да овладяват средата на терена, като футболистите на Пелегрини разиграваха отлично помежду си.

В 28' обаче защитата на „гражданите" се пропука, а Фернандо Торес направи един от най-сериозните пропуски за сезона. Центриране на Рамиреш се озова в краката на испанеца, който бе оставен напълно непокрит и очи в очи с Джо Харт. Вместо обаче да прати топката покрай вратаря на Сити, „деветката" на домакините стреля разочароващо над горната греда.

В 32' обаче испанският национал се реваншира за сериозния си пропуск. Торес влезе в ролята на асистент и комбинира с Андре Шюрле, който от чиста позиция нямаше проблем да открие - 1:0.

Четири минути по-късно Фернандо Торес отново попадна в центъра на вниманието. Този път испанецът изправи трибуните на крака с фамозен изстрел с десния крак, който обаче кацна върху напречната греда.

Втората част на „Стамфорд Бридж" стартира по възможно най-добрия начин за Манчестър Сити, като гостите върнаха рано-рано инкасирания през първите 45 минути гол. Още в 48' Серхио Агуеро се измъкна от опита за изкуствена засада и с левия крак разстреля Петър Чех, вкарвайки от неудобен ъгъл за 1:1.

Три минути по-късно „гражданите" можеха и да поведат в резултата, но Хави Гарсия не бе точен с глава след центриране на Давид Силва.

В 65' Манчестър Сити отново застраши вратата на домакините, като този път Петър Чех трябваше да се намесва, блокирайки опит за изстрел на Давид Силва. По същото време Жозе Моуриньо извърши двойна смяна в своя състав, а Вилиан и Джон Оби Микел заеха местата на Андре Шюрле и Франк Лампард.

Двата тима продължиха да търсят постъпи към противниковите врати, но до стопроцентови шансове за победен гол така и не се стигаше. Мануел Пелегрини също извърши промени в отбора си, а на терена се появиха Хесус Навас, Алваро Негредо и Александър Коларов.

Дербито в Лондон вървеше към наглед логично равенство, преди да се стигне до последните минути на срещата. Топката бе изритана дълбоко в половината на Манчестър Сити, а Джо Харт и Матия Настасич сътвориха удивителен гаф, който доведе до победно попадение в полза на „сините". Харт и Настасич не се разбраха за кълбото, а бранителят направи нескопосан опит да подаде на своя вратар. Топката обаче мина зад вратаря на гостите, преди да бъде догонена от Фернандо Торес, който я насочи към мрежата за крайното 2:1.