Кошмар за Ливърпул срещу Кристъл Палас

Отборът на Ливърпул допусна много голяма издънка и почти сигурно се прости с шансовете си за титлата в Англия.

Мърсисайци завършиха 3:3 като гости на Кристъл Палас и по този начин разликата с Манчестър Сити е само 1 точка, а „гражданите“ имат мач по-малко.

Шокът за гостите от Ливърпул е много голям след като водеха в резултата с 3:0 до 79-та минута. Този сценарии напомни на една друга титла само, че спечелена от Ливърпул в Истанбул пред 9 години.

Мърсисайдци поведоха с 1:0 с гол на Джо Алън, а Стъридж у Суарес в рамките на две минути направиха резултата класически. Тогава всички си помислиха, че Ливърпул ще тръгне да търси разгромен резултат, за да може да се мери по голова разлика със Сити в края на сезона.

Вместо това обаче първо Дилейни намали разликата в 79-та минута, а резервата Гейл с два гола изравни резултата в 81-та и 88-та минута. След края на мача Луис Суарес и Стивън Джерард не успяха да сдържат сълзите си на терена.

Срещата започна добре за Ливърпул и те предложиха обичайния си начален натиск. В тези минути с пропуски се отчетоха Мохамед Сако и Глен Джонсън.

Все пак резултатът бе открит в 18-та минута, когато Джо Алън се разписа с глава от корнер. Нисичкият халф не оставен непокрит на далечната греда и промуши топката за 0:1. Това бе първи гол за младия футболист във Висшата лига този сезон.

4084096

Кристъл Палас започна по-често да поглежда към наказателното поле на гостите в средата на полувремето. Миноле трябваше да показва класа при удар на Джеймс Пънчън в 32-та минута. Веднага след това Йединак пробва много опасен далечен удар избит с мъка от вратаря.

Ливърпул отвърна веднага с бърза контра атака. Рахийм Стърлинг нахлу по дясно крило и подаде на Суарес, но той стреля над гредата.

Второто полувреме Ливърпул вдигна оборотите много силно в търсене на голове, които да оправят головата разлика на тима и да ги направи шампиони.

Стъридж бе преобразен и веднага нацели гредата след добър самостоятелен пробив. След това бърза контра атака на гостите и Стъридж покачи на 2:0 след удар от границата на наказателното поле и рикошет.

Две минути по-късно нова контра атака за Ливърпул и нов гол за тях. Стърлинг и Суарес разиграха много добро двойно подаване и последния провря топката между краката на вратаря Сперони за 0:3. Това бе 31-и гол за Луис Суарес, който изравни Алън Шиърър с това постижение.

Домакините от Кристъл Палас върнаха едно попадение в 79-та минут,. Деймиън Дилейни стреля от 25 метра и след рикошет в Шкъртел топката влезна неспасяемо в горния десен ъгъл на Миноле.

Веднага след това влезлият като резерва Коутиньо успя да стреля над гредата. Минута по-късно домакините сътвориха страхотна контра благодарение на Болазие, който пребяга целия терен и подаде на Гайл, който се разписа и намали разликата на 2:3.

Големият шок дойде в 88-та минута, когато поредна грешка на защитата остави Гейл сам срещу Миноле и той направи 3:3. Ливърпул се хвърли напред, но малшанс пред Суарес лиши тима от трите точки.