Кошмар, кошмар и пак кошмар за Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

Отборът на Борусия Дортмунд продължава шокиращо да върви към изпадане в германската Втора Бундеслига, след като тази вечер "жълто-черните" загубиха с 0:1 и домакинството си на Аугсбург в среща от 19-ия кръг на първенството.

По този начин воденият от Юрген Клоп отбор остава еднолично на последното 18-о място в Бундеслигата с актив от едва 16 точки, като за Дортмунд това бе и пети пореден мач без записана победа за първенство.

Единственият гол на "Сигнал Идуна Парк" падна след 50 минути игра, когато аржентинецът Раул Бобадила се разписа в пазената от Роман Вайденфелер врата.

В 64' гостите останаха и с човек по-малко след изгонването на Кристоф Янкер, но дори и това не помогна на Дортмунд за нещо повече от поражение пред собствена публика.

Така Борусия Дортмунд остава и без успех в Бундеслигата след подновяването на шампионата, имайки предвид, че "жълто-черните" завършиха наравно 0:0 с Байер Леверкузен в предишния кръг. Аугсбург пък записа трета поредна победа в Бундеслигата, изкачайки се на четвърта позиция с актив от 33 точки на сметката си.

В друг мач от 19-ия кръг Байер Леверкузен записа успех с 1:0 при визитата си на Херта. Единственият гол в срещата реализира Щефан Кислинг, който четири минути след почивката оползотвори подаване на Вендел и донесе успех на "аспирините".

Хофенхайм пък загуби с 1:2 от Вердер Бремен, докато Кьолн и Щутгарт завършиха наравно 0:0. Хамбургер пък постигна класически успех с 3:0 при гостуването си на новака Падерборн.