Корнер донесе три точки на Атлетико

Испанският шампион Атлетико Мадрид постигна измъчена, но ценна победа при визитата си на Алмерия, печелейки с 1:0 двубоя от петия кръг на Примера Дивисион.

Централният бранител Жоао Миранда донесе успеха на "рохибланкос" след точно час игра, като по този начин Атлетико записа трета победа през кампанията и се "залепи" на само точка зад лидера Барселона, който е с 12 пункта на сметката си.

Каталунците обаче все още не са изиграли своето гостуване на Малага по-късно днес. Алмерия пък инкасира втора загуба и остава в средата на таблицата с 5 точки до момента.

През първата част и двата тима имаха шансове за попадение, макар и да липсваха стопроцентовите ситуации.

В началото на втората част Антоан Гризман излезе очи в очи с вратаря на Алмерия, но френският национал пропусна.

В 60' шампионите все пак откриха резултата. Коке центрира от ъглов удар, а Жоао Миранда с глава засече топката и прониза Рубен Андраде за 0:1.

Десет минути по-късно Арда Туран можеше успокои гостите, но турският национал бе успешно блокиран от Мауро дос Сантос.