Конте губел умишлено, за да издейства уволнението си

снимка: twitter.com

Мениджърът на Челси Антонио Конте бе хванат в саботаж на собствената си работа от британския вестник "Дейли Стар", който се позовава на източници от ръководството на лондончани. Италианският специалист иска да бъде уволнен, а не да си тръгва сам. Именно затова той скочи в атаки срещу шефовете на "сините" в опит да ги разгневи и те да го прокудят от "Стамфорд Бридж".

Челси се намира в ужасяваща серия от резултати. "Сините" записаха две поредни загуби в първенството, но с голова разлика 1:7 и то от отбори, които се водят за средняци в елита на Англия. Борнемут наказа Челси като гост с 3:0, а Уотфорд разби действащите шампиони с 4:1 на "Викъридж Роуд". Изданието от Острова твърди, че дори тези загуби може да са предизвикани от саботажа на Конте.

В Англия твърдят, че бившият наставник на Ювентус е в конфликт с голяма част от играчите. Той изцяло е загубил доверието в съблекалнята и думата му вече не се чува. Футболистите са ядосани, че Конте постоянно кара ръководството да купува нови играчи. По този начин настоящите състезатели на Челси са изгубили доверие в мениджъра.

Шефовете на Челси обаче ясно показаха, че няма да пуснат Конте току-така. Те заявиха, че той е важна част от тима, който миналата година спечели безпроблемно титлата с красива и резултатна игра. По всичко изглежда, че италианецът ще остане на "Стамфорд Бридж" до лятото. След това обаче той най-вероятно ще си тръгне. Има вариант Конте да бъде уволнен и при катастрофален резултат срещу Барселона в двата мача от 1/8-финалите на Шампионската лига.