Конско за Белия и Пелето след 1:1 между Ботев и Левски (СНИМКИ + ВИДЕО)

Ботев изпусна Левски на Коматове в мач от 12-я кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" можеха да бият "сините", но двата отбора си разделиха по една точка след 1:1.

Головете паднаха още през първото полувреме. Звездата и голмайстор на първенството Жоаo Пауло шокира "сините" с гол от съблекалнята. Играчът на Ботев се възползва от кошмарна грешка на Левски и отбеляза най-бързия гол за сезона до момента още в 13-ата секунда. Това е и най-бързия гол в цялата история на "канарчетата".

Съдията пощади играч на Левски, който удари без топка противник през първата част.

Роман Прохазка пък изравни в 38-ата минута след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В 60-ата минута феновете на Ботев запалиха стотици факли. Над стадиона плъзна гъста мъгла, която накара съдията Драгомир Драганов се принуди да спре двубоя за малко.

Веднага след края на мaча спортният директор на Левски Станислав Ангелов - Пелето влезе в съблекалнята на "сините", а няколко секунди по-късно излезе бесен. Репортер на Sporta.bg видя Пелето да звъни на някой по телефона. Със сигурност му бе прочетено мощно конско, но не е ясно дали е от собственика на клуба Спас Русев.

Президента на Ботев Ангел Палийски извади треньора на отбора Николай Киров - Белия от съблекалнята, за да му чете конско за слабата игра на "жълто-черните" през второто полувреме.