Колумбия се добра до полуфинал на Копа Америка след драма с дузпи срещу Перу

Колумбия е вторият отбор след домакините от САЩ, който се класира за полуфиналите на юбилейната Копа Америка Сентарио, след като се наложи в четвъртфинала над Перу с 4:2 след дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха без голове. Двубоят, игран на "МетЛайф Стейдиъм" в Ню Джърси, не бе от най-атрактивните, като двата тима имаха само по 1 точен удар за всичките 120 минути, което наложи изпълнението на дузпи. При тях пропуски за перуанците направиха Мигел Трауко и Кристиан Куева, докато за Колумбия и четиримата изпълнители бяха точни.

В полуфиналите Колумбия ще срещне победителя от двубоя между Мексико и Чили, докато в другия полуфинал ще мерят сили домакините от САЩ и един измежду Аржентина и Венецуела.