Колумбия и САЩ продължават към 1/4-финалите на Копа Америка

Колумбия загуби от Коста Рика с 2:3 в среща от група А на турнира Копа Америка. Двубоят беше без значение за двата тима - колумбийците вече си бяха осигурили място в плейофите, а костариканците нямах шансове да продължат.

Крилото на Коста Рика Йохан Венегас откри резултата още във втората минута, но малко след това Франк Фабра изравни. Бранителят на Колумбия Фабра вкара нов гол в 32-ата минута, но този път в собствената си врата. В 58-ата минута Селсо Борхес увеличи преимуществото на Коста Рика, а в 73-ата Марлос Морено оформи крайното 2:3.

В другия мач от групата домакините на турнира САЩ победиха Парагвай с 1:0 и финишираха на първо място в групата. Единственият гол в двубоя във Филаделфия отбеляза Клинт Демпси в 27-ата минута. Янките играха с човек по-малко почти цяло полувреме - ДеАндре Йедлин получи втори жълт картон (48`), но успяха да удържат преднината си. Колумбия и САЩ имат по 6 точки и влизат в 1/4 финалите на Копа Америка.