Колко грешки направи съдията в Ел Класико? (ВИДЕО)

Реал Мадрид прекрати серията на Барселона от 39 мача без поражение във всички турнири, след като за първи път от 51 години осъществи обрат на „Камп Ноу“ и спечели с 2:1 великото дерби „Ел Класико“ в 31-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът бе белязан не само от добрите спасявания на Кейлор Навас и красивите попадения на „белия балет“, но и от дискусионните решения на съдията Aлехандро Ернандес Ернандес. Няколко ситуации със сигурност заслужават допълнително разглеждане, като те определено повлияха на събитията на двубоя и ощетиха и двата тима.

За начало – Серхио Рамос в 24-ата минута извърши откровено нарушение срещу Лионел Меси в дъгата на наказателното поле малко пред границата, но реферът не отсъди фаул. Също така по това време бранителят бе с жълт картон и спокойно можеше да напусне игра още на този ранен етап.

В 51-ата Рамос удари през лицето Даниел Алвес в борба за по-добра позиция в наказателното поле на каталунците, но отново не бе отсъдено никакво нарушение. В този случай поне съдията показа някакъв стандарт, защото за идентична ситуация с Луис Суарес преди почивката не бе отсъден фаул, въпреки че уругваецът шамароса Пепе.

Никой не разбра обаче защо Рамос не получи втори жълт картон за нарушението си срещу Суарес в 47-ата минута, когато той повали Суарес и му попречи да поеме топката и да се отправи фронтално срещу вратата на 25 метра разстояние от голлинията.

В 83-ата вече Рамос направи още по-груб фаул срещу уругвайския стрелец и този път нямаше как да се размине с второто официално предупреждение. Секунди след изгонването му Реал Мадрид стигна до втория си гол чрез Кристиано Роналдо.

Sergio Ramos Fouls vs Barcelona!by wittyfutty

Реално „белия балет“ бе вкарал малко по-рано, когато Гарет Бейл с глава засече топката в мрежата след подаване на Роналдо, но съдиите отмениха попадението заради предполагаем фаул в атака на уелсеца срещу Жорди Алба. Мадридските медии с основание бяха потресени от това решение, като можете да прецените сами дали Бейл е направил нещо нередно в борбата за висока топка срещу левия бек на Барселона.