Кохей Учимура завоюва трета поредна световна титла

Японецът Кохей Учимура за трета поредна година спечели титлата в многобоя при мъжете на Световното първенство по спортна гимнастика в японската столица Токио, което е олимпийска квалификация за Лондон 2012, предаде БТА.

22-годишният Учимура пред родна публика завоюва златото с резултат 93.631 точки и стана първият в историята трикратен световен шампион. Учимура получи оценки 15.566 точки на земя, 15.400 точки на кон с гривни, 15.166 точки на халки, 16.233 точки на прескок, 15.566 точки на успоредка и 15.700 точки на висилка.

Японецът, който е олимпийски вицешампион, бе първи и в квалификациите и игра без грешка днес и победи с повече от 3 точки втория Филип Бой (Германия). Бой събра 90.530 точки и за втора поредна година стана световен вицешампион. На трето място е друг японец - Коджи Ямамуро с 90.255 точки.

Утре и в неделя Световното първенство по спортна гимнастика продължава с финалите на отделните уреди при мъжете и при жените.