Ключови отсъстващи преди Дортмунд - Арсенал

Централният защитник на Борусия (Дортмунд) Матс Хумелс няма как да бъде готов за утрешния мач с Арсенал от група F на Шампионската лига, обяви старши треньорът на жълто-черните Юрген Клоп.

Хумелс има разтежение на бедрото, получено по време на петъчната победа на отбора с 6:1 над Щутгарт от Бундеслигата и ден преди мача не е напълно възстановен.

"Матс има проблеми в бедрото, не е напълно готов, което е важно за мене. Ако трябва да се изразя с цифри, ще ви кажа, че е готов на 97,5 % за мача", каза Клоп с усмивка, цитиран от БТА.

Както се изнае, миналата седмица той подписа нов договор с клуба до 2018-а година. При липсата на Хумелс най-вероятно мястото му в центъра на отбраната ще бъде заето от гръцкия бранител Сократис Папастатопулос, който се разписа срещу Щутгарт.

В другия лагер пък със сигурност няма да разчитат на полузащитника Джак Уилшър. Той има травма на глезена и ще липсва на отбора си по-дълго от очакваното, обяви мениджърът Арсен Венгер.

Той остана в Лондон и изобщо не пътува за Германия, като тренировките му тази седмица бяха съобразявани с проблема, който има.

"В четвъртък ще му бъдат направени нови тестове, за да се види как върви лечението. Ако резултатите и в четвъртък не са добри, той няма да бъде в групата за нашия мач през уикенда във Висшата лига, както и за мача с Чили на националния отбор, който е насрочен за 15-и ноември, добави Венгер.

Артилеристите отстъпиха с 1:2 на утрешния си съперник в първия мач на Емирейтс, а групата е доста заплетена, тъй като три отбора са с по 6 точки и единствено Олимпик (Марсилия) без актив изглежда аут.

Киърън Гибс е възстановен от травмата в прасеца, получена при успуха с 2:0 над Ливърпул, и е на разположение. Ние сме атакуващ отбор, Дортмунд е атакуващ отбор. Значи и двата отбора утре ще се борим за победа, коментира френският мениджър на лондончани.