Клозе отново наказа Интер на "Олимпико"

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Лацио се наложи с минималното 1:0 над Интер в последния мач от 18-ия кръг на италианската Серия А, игран на “Стадио Олимпико” в Рим.

В герой за “орлите”, които са съперници на българския шампион Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа, се превърна Мирослав Клозе, който отбеляза победното попадение в 81-ата минута.

Любопитното е, че германският ветеран наказа Интер на "Олимпико" и през миналия сезон, като тогава Лацио отново победи с негов гол.

Срещата бе повторен дебют за Едоардо Рея като старши треньор на "орлите", който замени на поста Владимир Петкович.

След тази победа Лацио събра 23 точки, с които се изкачи на 10-то място във временното класиране на Серия А, измествайки от там Милан. Интер пък остава на 6-та позиция с 31 пункта.

Домакините започнаха срещата по-активно и създадоха няколко опасни положения още в първите минути.

След първоначалния натиск на Лацио играта се изравни и "нерадзурите" също започнаха да поглеждат към противниковата врата, а проблеми за защитата на Лацио създаваха Фреди Гуарин и Родриго Паласио.

Постепенно двубоят се превърна в тактическо надиграване и двата отбора се дебнеха кой първи ще допусне грешка.

Картината на терена не се промени и след почивката, но по-откритата игра на домакините им донесе успеха. Това се случи в 81-ата минута, когато Мирослав Клозе разстреля вратаря на Интер Самир Ханданович от воле, възползвайки се от прецизно центриране на Антонио Кандрева.

Германският нападател бе много близо до втори гол в даденото от главния съдия продължение на мача, когато бе изведен очи в очи с Ханданович, но малко се забави и стражът успя да избие.