Кливлънд съсипа Атланта, Сан Антонио дръпна на Оклахома в плейофите на НБА

Чанинг Фрай завърши с 27 точки за победата на Кливланд със 121:108 при гостуването на Атланта в мач номер 3 от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. Кавалиърс води с 3:0 победи, а мач номер 4 е в неделя в Атланта.

Стрелбата от далечна дистанция отново беше основното оръжие за победителите, които имат шансове да отстранят Хоукс в директните елиминации Хоукс за втори път през последните две години. Леброн Джеймс реализира 24 точки в полза на Кливланд, а със същия актив се отличи и съотборникът му Кайри Ървинг. Кевин Лав добави още 21 точки за Кавалиърс. Отборът завърши с отбелязаните 21 тройки. Ал Хорфърд беше най-резултатен за Атланта с 24 точки.

В Западната конференция тимът на Сан Антонио победи като гост със 100:96 срещу Оклахома Сити. Спърс води с 2:1 успеха във втория кръг на плейофите, а двубой номер 4 ще се проведе в неделя в Оклахома. Кауи Леонард беше най-резултатен за фаворита в серията с 31 точки, добавяйки и 11 борби. ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 24 точки и 8 овладени топки. Техният съотборник Тони Паркър завърши с 19 точки за гостите.

Ръсел Уестбрук вкара 31 точки за Тъндър, но вкара само 10 от общо 31 изстрела. Съотборникът му Кевин Дюрант добави още 26 точки. Двубоят премина през няколко смени на водачеството в резултата, но в последните минути на четвъртия период Сан Антонио се отличи с по-силни действия в атака и заслужено победи домакините. Реализираните 15 точки от Серж Ибака не се оказаха достатъчни за Оклахома в опита да бъде избегнато второто поражение срещу Спърс.