Класически Лудогорец отново окупира върха

Шампионът на България Лудогорец се завърна на лидерската позиция в "А" група, след като днес „орлите“ спечелиха очаквано отложения си двубой с Нефтохимик от 22-ия кръг на първенството.

Срещата се изигра на ст. „Хаджи Димитър“ в Сливен, а воденият от Стойчо Стоев състав постигна комфортна победа с 3:0. Точни за разградчани бяха Върджил Мисиджан, Христо Златински и Роман Безяк.

Така Лудогорец събра актив от 53 точки след 23 изиграни мача, изпреварвайки досегашния лидер в класирането Литекс. „Оранжевите“ имат 50 пункта на сметката си. Трети с 43 точки е Левски, а четвърти с 42 – ЦСКА. Нефтохимик остава на предпоследното 13-о място с 12 точки и все по-уверено крачейки към завръщане във втория ешалон.

Стойчо Стоев гласува доверие на новото попълнение Йерун Луму сред титулярите, а в стартовия състав на шампионите бе и другата холандска перла на тима Върджил Мисиджан. Жуниор Кишада оглави атаката на Лудогорец, докато Роман Безяк остана на пейката. Мичел Бургзорг записа един от редките си мачове като титуляр, а Христо Златински и Марселиньо допълниха халфовата линия на гостите.

Изненадващо още в 5' пред „шейховете“ се откри добра възможност. Няколко футболисти на Нефтохимик се озоваха в наказателното поле на Лудогорец, но отбраната на шампионите се справи със ситуацията.

4065908

Резултатът в Сливен бе открит след 22 минути игра, когато Върджил Мисиджан отбеляза първия гол в „А“ група за 2014 година. Удар на Марселиньо бе спасен от Костадин Георгиев, но при добавката Мисиджан отлично намери целта за 0:1.

Тринадесет минути по-късно Йерун Луму записа първата си асистенция в българския шампионат. Дебютантът за Лудогорец намери Христо Златински, който с ефективен завършващ удар преодоля Георгиев за 0:2.

Две минути преди почивката резултатът можеше да стане класически, но този път Костадин Георгиев показа класа и спаси удар на Марселиньо.

И след почивката отборът на Лудогорец продължи да контролира срещата, уверено крачейки към поредни три точки в актива си. В 53' Марселиньо най-сетне прати кълбото в мрежата на Нефтохимик, но попадението на бразилеца бе отменено поради засада.

4065907

Постепенно се стигна до 73', когато „орлите“ съвсем предрешиха двубоя в своя полза. Марселиньо също записа асистенция на сметката си в днешния двубой, а влезлият в игра преди десет минути Роман Безяк хладнокръвно отбеляза очи в очи със Стоянов – 0:3.

До края на срещата Лудогорец понамали темпото, като шампионите видимо доиграваха двубоя. Малко преди края "орлите" дори позволиха на своя домакин да застраши пазената от Владислав Стоянов врата, но ударът на Манев мина над напречната геда. В добавеното време пък страхотна възможност се откри пред Върджил Мисиджан. "Лалето" остана очи в очи с Костадин Георгиев, но прати топката право в тялото на вратаря.