Класическа Рома съхрани шансове за Скудетото

Отборът на Рома възстанови дистанцията от 9 точки зад лидера и действащ шампион Ювентус, след като тази вечер "джалоросите" премазаха с 3:0 гостуващия Сампдория в среща от 24-ия кръг на Серия А.

По този начин Рома събра актив от 54 точки, оставайки обаче на 9 зад лидера Ювентус, който има 53.

Воденият от Руди Гарсия състав обаче е и с мач по-малко от "старата госпожа", имайки предвид, че столичани все още не са изиграли отложения си двубой с Парма. Сампдория остава на 12-о място с 28 пункта до момента.

Така домакините се върнаха на победния път, след като през миналия уикенд Рома завърши наравно 0:0 в градското дерби с Лацио. За столичани това е 16-а победа от 23 изиграни мача до момента, като "вълците" продължават да имат само една загуба от началото на сезона - срещу Ювентус в Торино.

Рома доминира изцяло над своя съперник тази вечер, като успехът на домакините дойде заслужено. Матиа Дестро заби два гола за "вълците", докато един добави и Миралем Пянич. Лошите новини за Руди Гарсия пък дойдоха от проблемите, които сполетяха двама от неговите бранители - Дъглас Майкон и Мехди Бенатия.

4066297

Домакините трябваше да почакат, преди да разпечатат пазената от Анжело Да Коща врата. Рома откри резултата само минута преди почивката, когато Матиа Дестро отбеляза първия си гол в мача. Таранът засече с глава центриране от корнер на Флоренци и изведе своя тим напред - 1:0.

През вторите 45 минути Рома успя и да затвърди победата си, докато Сампдория остана с десет души след изгонването на Даниеле Гасталдело десет минути преди края.

4066299

В 54' резултатът на "Олимпико" бе удвоен, а точен бе Миралем Пянич. Босненецът изпълни пряк-свободен удар в отсъствието на Франческо Тоти и намери изкусно долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Всичко във Вечния град приключи само три минути по-късно, когато отново Матиа Дестро направи резултата класически. Нападателят получи подаване от Жервиньо, завъртя се отлично и преодоля Да Коща за крайното 3:0 в полза на Рома.