Класен Ман Сити вгорчи дебюта на Емери в Арсенал

Манчестър Сити демонстрира класа и безкомпромисно съсече като гост Арсенал с 2:0 в дерби мач от първия кръг в Англия. Така звездите на Пеп Гуардиола вгорчиха официалния дебют на Унай Емери като мениджър на "топчиите".

"Гражданите" поведоха в резултата в 14-ата минута, когато се разписа Рахийм Стърлинг след прекрасен самостоятелен пробив, завършил с шут в мрежата на Петър Чех. 42-ата минута новото попълнение Риад Марез бе близо до второ попадение за Манчестър Сити, но шутът му мина на сантиметри от лявата греда на Арсенал.

Резервата Александър Лаказет можеше да изравни резултата в 56-ата минута, но прецизният му удар мина встрани от вратата на "гражданите".

Така се стигна до 64-ата минута, когато Бенжамен Менди намери своя бивш съотборник и в Монако Бернардо Силва, който от своя страна отбеляза хубав гол в горния ляв ъгъл на Чех, правейки 2:0.

До края Арсенал опита да се върне в срещата, но не стигна до по-сериозни положения, а Манчестър Сити заслужено записа първа победа през сезона, оправдавайки очакванията за силен старт, както през миналата кампания.