Класата на Петър Чех спаси Арсенал от поражение срещу Стоук

Отборите на Стоук Сити и Арсенал не се победиха в последния мач от 22-я кръг за неделния ден в английската Висша лига. Мачът на "Британия Стейдиъм" завърши при резултат 0:0, а огромна "вина" за това имат двамата вратари Джак Бътланд и Петър Чех.

След изиграния мач "артилеристите" събраха актив от 44 точки и излезнаха първи в класирането с еднакъв брой с Лестър и една пред Манчестър Сити.

Стоук пък с 33 осатава 7-ми и изпусна да изпревари Уест Хям.

През първите 15 минути срещата не бе особено интересна, тъй като опасности пред двете врати липсваха. Постепенно обаче играта се отвори и двата клуба създадоха по едно опасно положение пред двете врати. Първо Марко Арнаутович напредна добре в половината на Арсенал и пробва изстрел от разстояние, но кълбото профуча в страни от вратата на Петър Чех.

Секунди по-късно Оливие Жиру получи добро центриране в наказателното поле от Джоел Кембъл, като френският нападател успя да овладее и да се завърти, но шутът му бе париран добре от Джак Бътланд.

През втората част се отвори доста работа за Петър Чех, който на няколко пъти бе обстрелван - първо от Хоселу, след това от Арнаутович, а в 55-та минута чехът се разтегна максимално, за да отрази коварен удар на Боян Къркич.

В последните 10 минути от срещата играчите на Марк Хюз бяха по-дейни на "Британия Стейдиъм", но защитата на Арсенал и стражът Петър Чех опазиха мрежата суха.

Срещата е много важна за играчите на Арсен Венгер, които при победа ще излезнат еднолично на върха с 46 точки, след като вчера Лестър изненадващо направи 1:1 с Астън Вила.

Стоук Сити от своя страна пък може да се възползва от загубата на Уест Хям и да се изкачи с още една позиция до 6-тото място със събрани 35 пункта.

Домакините ще стартират със следните 11: Бътланд, Пийтърс, Джонсън, Шоукрос, Уолшийлд, Уилън, Арнаутович, Афелай, Уолтърс, Къркич, Хоселу.

Арсен Венгер ще стартира срещата с Чех, Белерин, Мертезакер, Косчелни, Монреал, Рамзи, Фламини, Уолкът, Чембърлейн, Кембъл и Жиру.