Китайци разпечатаха за сефте мрежата на ЦСКА в Испания (ВИДЕО)

ЦСКА завърши наравно 1:1 контролата срещу мултимилионния китайския Тянджин Теда, която беше последна за тима ни по време на лагера в Испания. Армейците откриха резултата в 7-та минута, когато точен с глава беше Фернандо Каранга след центриране от фаул на Роланд Алберг. Тянджин Теда, който е оценен от "Форбс" на 84 милиона долара, изравни в 27-та минута и така ЦСКА допусна гол за първи път в петата си контрола по време на подготовката. До края на двубоя и двата тима имаха шансове да се разпишат, но до нови попадения не се стигна.

Трима футболисти пропуснаха мача - Кристиян Малинов заради лека контузия, Стойчо Атанасов е с вирус и Георги Китанов получи почивка заради зъбобол, а всички останали играчи получиха шанс за изява от Стамен Белчев.

Червените приключиха контролите на испанска земя с една победа и три равенства. В първата приятелска среща китайският Дзянсу Сунин, воден от Фабио Капело, беше разгромен с 8:0, последваха нулеви равенства срещу украинския гранд Динамо Киев и руския шампион Спартак Москва и днешното 1:1 срещу втория китайски съперник в Испания - Тянжин Теда.

ЦСКА се завръща в София утре вечер с полет от Франкфурт. Тимът ни ще пристигне на Терминал 2 на Летище София в 22:05 часа.

Играчите ще получат 3 дни почивка и ще подновят тренировки в сряда (7 февруари).

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров (в), 25. Александър Барт, 18. Александър Георгиев, 11. Станислав Манолев, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко