Кейн направи Тотнъм господар на Северен Лондон (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Тотнъм надви Арсенал с 1:0 у дома в 195-ото дерби на Северен Лондон и дръпна със 7 точки пред големия си враг в класирането на английската Висша лига. Единственото попадение за "шпорите" отбеляза звездата Хари Кейн в 49-ата минута, а това бе 101-и гол за английския национал в шампионата на Острова.

В началото Кейн имаше шанс да отбележи за Тотнъм, но ударът му стана лесна плячка за Петър Чех. В 27-ата минута Хари Кайн пропусна страхотна възможност, след като бе изпуснат от бранителите на Арсенал и получи шанс да засече отблизо меко центриране на Ериксен. Английският национал обаче не успя да натисне топката с глава и ударът му премина над вратата.

В 40-ата минута Белерин опита изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

Така се стигна до 49-ата минута, когато Бен Дейвис проби отляво и центрира добре към наказателното поле. Там Кейн се позиционира страхотно между двамата бранители на Арсенал и ги надскочи, за да вкара брилянтен гол с глава във вратата на Петър Чех.

До края Тотнъм имаше още шансове, но и гостите натиснаха. Джак Уилшър можеше да отбележи в 67-ата минута, ако не бе невероятната намеса на Юго Лорис. Английският халф врътна технично топката към гредата на французина, но той се разтегна максимално и изби.

Така двубоят приключи при резултат 1:0, като след 27 мача Тотнъм е 3-и с 52 точки. Градският съперник Арсенал пък е едва на 6-а позиция с 45 пункта.