Кевин Дюрант донесе успеха на Оклахома над Шарлът

Оклахома Сити удари Шарлът като гост с 89:94 в НБА, а Кевин Дюрант бе най-полезен за победителите с 34 точки и 12 борби.

За Оклахома срещата пропусна Ръсел Уестбрук, който има контузия в коляното на десния крак и ще отсъства около месец.

В четвъртия част Дюрант реализира 14 точки, а неговият съотборник Серж Ибака добави 12 и 9 борби за Тъндър. На мястото на Уестбрук започна Реджи Джаксън, а Джош Макробъртс от Шарлот пропусна стрелба от зоната за три точки само три секунди преди края.

Така Оклахома записа седма поредна победи далеч от дома и 11 от общо 12 изиграни двубоя като гост.

В друга от срещите тази нощ Сакраменто надви у дома Маями със 108:103 след продължение. ДеМаркъс Къзънс реализира 27 точки и направи 17 борби за победителите, а съотборникът му Руди Гай добави още 26 точки за отбора на Кингс, който успя да навакса ранно изоставане от 17 точки.

Айзея Томас наниза 22 точки и овладя 11 борби, за да помогне на домакините да прекъснат серията от шест поредни победи в полза на Хийт.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 33 точки, хвана 8 отскочили топки и подаде 8 асистенции, а Крис Бош добави още 18 точки за гостите от Флорида. Шампионите играха без контузените Рей Алън и Крис Андерсън. Дуейн Уейд пък получи почивка.

Стивън Къри направи рекордните за кариерата си 16 асистенции и 13 борби, реализирайки 14 точки за победата на Голдън Стейт със 115:86 над Финикс като домакин. Клей Томпсън беше най-резултатен за Уориърс с 21 точки, а съотборникът му Дейвид Лий добави още 17 точки.

В друга от интересните срещив НБА Юта победа у дома със 105:103 състава на Лос Анджелис Лейкърс.