Кешерю изкачи Лудогорец на върха (ВИДЕО)

С два гола на новото попълнение в атака Клаудио Кешерю Лудогорец подчини Ботев с 2:1 на своя стадион в Разград в среща от деветия кръг на българската А група. Дербито от съботната програма на кръга оправда очакванията за интрига и непредсказуемост, след като „канарите“ до последно се съпротивляваха на шампиона и в голям период от мача изглеждаха сякаш може да откраднат точка.

Кешерю изведе „орлите“ напред в 15-ата минута, но Лъчезар Балтанов изравни в 55-ата. Шест минути преди края на редовното време отново Кешерю се разписа за домакините, за да им осигури минималния успех с 2:1.

Румънският нападател реализира двете попадения благодарение на отличното си пласиране, защото и двата му гола бяха от добавки. Първо в 15-ата минута Марселиньо центрира в наказателното поле и стражът на Ботев Голас изби право в обсега на Кешерю, който не се поколеба да прати топката в мрежата.

Голас се реваншира за грешката си в 27-ата минута, когато попречи на Кешерю да се разпише за втори път, останал сам срещу него. В 35-ата минута нов удар на румънеца бе избит от вратаря на Ботев, след като Джонатан Кафу направи отличен пробив.

След почивката „канарите“ осъществиха натиск и след като Милан Борян спаси чисто голово положение след удар на Милен Гамаков, се стигна до ъглов удар. От неговото центриране Балтанов бе оставен непокрит и отблизо засече топката в мрежата на Лудогорец за 1:1.

В следващте минути Ботев пропусна три чисти голови положения и бе наказан в 84-ата минута, когато вратарят им изби удар на Вандерсон в краката на Кешерю и нападателят не сбърка без опразнената врата – 2:1.

С победата си Лудогорец събра 18 точки и се изравни на върха с Литекс по актив, след като вчера "оранжевите" надвиха с 1:0 Черно море. Трети е Славия с 15 пункта след успеха с 2:1 като гост на Монтана по-рано днес.