Кепитълс очаквано триумфираха с Трофея на президента в НХЛ

Вашингтон се наложи над гостуващия Кълъбмъс с 4:1 и си осигури "Президентс Трофи" за шампион на редовния сезон в Националната хокейна лига за първи път след 2009/2010 година. Джъстин Уилямс, Ти Джей Оши, Никлас Бекстрьом и Том Уилсън се разписаха, а столичани спечелиха за 54-и път в 75 мача през кампанията, с което изравниха клубния си рекорд за победи в рамките на един сезон.

С три безответни гола в третата част Сан Хосе надделя над гостуващия Лос Анджелис с 5:2 и си гарантира място в плейофите. Венсан Льокавалие се разписа два пъти, а домакините прекъснаха серия от три поражения.

Филаделфия направи нова крачка към елиминациите след драматичен успех над гостуващия Уинипег с 3:2 след продължение. Клод Жиру реализира важното попадение 13,6 секунди преди края на допълнителното време, а домакините останаха на осмото място на Изток.

Бен Бишъп отрази всичките 34 удара към вратата си и не допусна гол за трети път в последните си шест мача при успеха на Тампа Бей над Торонто с 3:0. Виктор Хедман се отличи с гол и асистенция, а Майк Бландън и Ондржей Палат също се разписаха за класическата победа.

Детройт също запази шансове за 25-о поредна участие в плейофите след 3:2 срещу гостуващия Бъфало. Дилън Ларкин, Райли Шиън и Люк Гленденинг вкараха, а Хенрик Зетеберг даде две асистенции за домакините, които са девети на Изток с равен актив с осмия Филаделфия, но и с мач повече.

Двубоя от трибуните на "Джо Луис Арина" изгледа легендата на Детройт Горди Хоу, който миналия четвъртък отпразнува 88-ия си рожден ден.

"Мистър Хокей" Хоу посети съблекалнята на домакините преди срещата и поздрави играчите и треньорския щаб.