Казийски с поражение от фаворита на Световното клубно

снимка: fivb.org

Матей Казийски и неговият Ал Раян загубиха драматично двубоя си с аржентинския УПСН на Световното клубно първенство по волейбол с 3:2 гейма (25:19, 25:20, 17:25, 18:25, 15:11). Така южноамериканците си гарантираха 2-ото място в група В и участие на полуфиналите.

Мачът между Ал Раян и УПСН бе изключително интересен и напрегнат. Аржентинците спечелиха първите два гейма, но катарският Ал Раян взе два и така си осигури необходимата точка за крайното класиране, която ги изкачи на 1-ата позиция. В тайбрека също срещата вървеше крайно равностойно, но за 15:11 помогнаха няколко груби грешки.

Матей Казийски завърши с 16 точки. Той игра без смяна през цялото време, вкара 14 точки от атака, 1 от блокада и 1 директно от начален удар. Майкъл Санчес бе най-резултатен за Ал Раян с 21, а 20 добави Робертланди Симон. За аржентинците Мартин Рамос завърши със 17 точки.

В другата среща от групата италианският Тренто на Цветан Соколов нямаше проблеми с аутсайдера Есперанс от Тунис и го победи с 3:0 (25:16, 25:19, 25:16) само за 57 минути. Себастиан Соле беше най-резултатен за италианците с 21 точки, Алешандре Ферейра завърши с 12, а Соколов с 9.

Въпреки това българският нападател продължава да оглавява индивидуалната класация за най-добър нападател, както и да държи рекорда за най-резултатен състезател в един мач с 26-те си точки срещу аржентинците от УПСН от 7-и май.

Италианците обаче останаха трети и отпадат.

В група А Белогорие Белгород завърши на 1-ата позиция с 9 точки от 3 мача, следвани от домакините от Сада Крузейро. Тук отпадат Матин Варамин (Иран) и Гуянабо Метс (Пуерто Рико).