Казийски най-резултатен при победа на Халкбанк в Шампионската лига

снимка: tvf.org.tr

Отборът на Халкбанк (Анкара), който е воден от бившия селекционер на България Радостин Стойчев и с Матей Казийски в състава си, започна с победа участието си в Шампионската лига.

Казийски и компания се наложиха с 3:1 (34:36, 25:16, 25:17, 25:20) като домакини на полския Ястжембски Венгел.

След рекорден първи гейм, който поляците изтръгнаха с 36:34, Халкбанк стигна до пълен обрат, налагайки категорично волята си в следващите три част, спечелени съответно с 25:16, 25:17 и 25:20.

Най-полезен за успеха на Халкбанк бе звездата и капитан на отбора Матей Казийски, който реализира 23 точки. Османи Хуанторена добави 21 пункта, а с 15 точки се отчете центърът Митар Джурич. За Ястжембски най-резултатен бе Михал Ласко с 19 точки.

В следващия си мач в Шампионската лига Халкбанк гостува на шампиона на Румъния Томис (Констанца), който е воден от Мартин Стоев. Освен него, в отбора играят има още трима българи - Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов.

Двубоят е на 30 октомври от 18:00 часа българско време.