Казийски изведе Тренто до триумф над Кунео и финал

снимка: trentinovolley.it

Итас Диатек Трентино постигна категорична победа с 3:0 гейма срещу гостуващия Бре Банка Ланути (Кунео) и отстрани съперника си с ощо резултат 3:0 победи, за да се класира за пореден път на финала в италианската Серия А1.

В съставите на двата колоса във волейбола отново блестяха имената на Матей Казийски и Цветан Соколов, като резерва за домакините беше Николай Учиков.

Воденият от Радостин Стойчев отбор спечели убедително отделните части с 25:20, 25:18 и 25:22 точки, с което постигна втори успех над този съперник и го елиминира от полуфиналите.

Тренто влезе във финалната 4-ка с една победа аванс заради по-горното си класиране в редовния сезон.

Матей Казийски изигра много силен мач и завърши като топреализатор за Тренто с 13 точки - точно толкова, колкото записа и капитанът на Кунео Вуут Вайсманс.

Лидерът на българския национален отбор по волейбол Цецо Соколов игра като център в дербито и завърши с 11 пункта в актива си.

Блестящата игра на разпределителя на Тренто Рафаел позволи на Митар Джурич да запише 9 точки, Емануеле Бирарели - 11, Османи Хуанторена - 8 и Ян Щокър - 11. Ерван Нгапет от състава на гостите също наниза 11 пункта.

Повече от 4000 зрители в залата на Тренто аплодираха триумфа на своите любимци, които ще се изправят срещу Копра Елиор Пиаченца във финала на Серия А1.

Вчера Пиаченца детронира шампиона от миналата година Мачерата след драматичен тайбрек и купища пропилени мачболове.

Матей Казийски заби последната точка в полето на Кунео за 25:22 в третия гейм и по този начин прати Тренто на финал за шести път.