Казийски и Стойчев с първа загуба в Турция

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Халкбанк (Анкара) допусна първа загуба за сезона във волейболното първенство на Турция.

В среща от третия кръг Халбанк отстъпи като домакин пред Фенербахче с 2:3 (25:22, 25:23, 17:25, 22:25, 14:16) гейма.

Матей Казийски игра като титуляр за Халбанк и записа 12 точки. Във временното класиране Халкбанк е на четвърто място с 2 победи и 1 загуба.

С максимален актив от по 9 точки са Аркас Спор (Измир) и Зираат Банкасъ (Анкара), следвани от Фенербахче с 8 точки. Ресовия спечели срещу гостуващия Трансфер (Бидгошч) с 3:1 (25:18, 25:13, 21:25, 25:21) гейма в среща от четвъртия кръг на мъжкото първенство в Полша.

Българският национал Николай Пенчев игра за домакините, но бе в ролята на либеро. В друг мач от кръга, Политехника (Варшава) загуби като гост от Индикпол с 0:3 (21:25, 12:25, 18:25) гейма.

Иван Колев влезе в игра като резерва, но не успя да се разпише. С 3 победи и 1 загуба Ресовия е начело на временното класиране, а Политехника е на шесто място с 2 победи и 2 загуби, посочва БТА.