Казанлък измести ЦСКА от третата позиция

снимка: volleyball.bg

Волейболистките на "Казанлък" записаха експресна победа над варненския "Спартак" с 3:0 (25:9, 25:10, 25:8)  в среща от дванадесетия кръг на НВЛ-жени "Демакс+“, като пред над 200 привърженици в своята зала "Арсенал" дадоха само 27 точки общо на съперничките за трите гейма.

Така "розите" отбелязаха рекорд в своята история до сега, като не позволиха на съперник да отбележи повече от 10 точки в мач от женското първенство на България.

След този успех "Казанлък" се изкачи нагоре във временното класиране, като измести" ЦСКА" от третата позиция. Розите вече са трети с 20 точки, докато ЦСКА заема четвърта позиция с 19 точки.

Мачът бе по-скоро протоколен, като нямаше интрига. Домакините вземаха голяма разлика и затвориха и трите части в своя полза безпроблемно само за 63 минути игра.