Кавани вкара в юбилейния си мач и донесе трофей на Уругвай (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Уругвай нанесе поражение на Уелс с 1:0 в контролен мач в Китай и завоюва приятелския трофей "China Cup". Героят за урусите бе нападателят на ПСЖ Единсон Кавани, който отбеляза единственото попадение в юбилейния си 100-ен двубой за своята страна. Това бе и гол номер 42 на сметката на тарана с екипа на Уругвай.

Луис Суарес пък пропусна да направи поражението на "драконите" още по-тежко, след като на два пъти уцели гредата на Уейн Хенеси. Лидерът на Уелс Гарет Бейл не изигра лош мач, но не успя да поведе тима на Райън Гигс към нещо повече от загуба.

Още във втората минута гредата на Уелс бе разтресена от Луис Суарес. Нападателят на Барселона получи хубав пас от Родриго Бентанкур и впечатли с изстрела си, но не успя да намери очертанията на вратата. Десетина минути по-късно Кавани пропусна да открие резултата от чудесна позиция.

В 30-ата отново Суарес бе главен герой на терена, но и този път той не успя да се разпише. Уругваецът отне топката от "драконите" и стреля в движение, но стълбът зад Уейн Хенеси пак го спаси.

В 49-ата Диего Годин пусна дълъг пас към Кристиан Родригес. Защитата на Уелс не беше подготвена, крилото влезе в наказателното поле и подаде към непокрития Кавани, който вкара с лекота от пет метра. В 52-ата нападателят на ПСЖ изпусна да удвои, след като не съумя да стреля от удобна позиция.

Играчите на Райън Гигс обаче така и не намериха отговор до края. Уелс няма да пътува за световното първенство в Русия това лято, тъй като не успя да се класира. Уругвай пък се подготви солидно за Мондиала и ще влезе в тежка битка с домакините от Русия, Саудитска Арабия и Египет в група "А" на планетарния шампионат.