Каталунски ураган опустоши Елче (ВИДЕО)

Барселона записа нова резултатна победа като гост в Примера Дивисион, след като тази вечер каталунците спечелиха с разгромното 6:0 визитата си на Елче в среща от 20-ия кръг на първенството.

По два гола за "лос кулес" нанизаха Лионел Меси и Неймар, докато по веднъж се разписаха Жерар Пике и Педро Родригес. Домакините пък доиграха двубоя с десет души, след като мароканецът Файкал Фаджир бе изгонен в началото на втората част.

Така активът на Барселона за последните две гостувания - на Депортиво и Елче, наброява шест точки и голова разлика 10:0, което оставя "блаугранас" на само точка зад лидера Реал Мадрид - 47 срещу 48. "Кралския клуб" обаче е с мач по-малко на сметката си. Елче остава 16-и със 17 пункта.

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси пък достигна границата от 20 гола в Примера, бележейки своите попадения №20 и №21 в испанското първенство от началото на сезона.

Луис Енрике реши да даде почивка на Луис Суарес и остави уругваеца на резервната скамейка, като неговото място в атака до Лионел Меси и Неймар бе заето от Педро Родригес. Хавиер Масчерано, Шави и Рафиня започнаха в средата на терена, докато Алба, Пике, Бартра и Монтоя яха наредени в отбрана пред Клаудио Браво.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес не бе на разположение на Елче, като в атака за домакините стартира бразилецът Джонатас. Аарон Нигес, Фаджир и Виктор Родригес започнаха от втора позиция, а Пашалич и Адриан оформиха двойка вътрешни халфове.

4131243

След четвърт час игра каталунците имаха шанс да открият резултата, но Жорди Алба не успя да се разпише след подаване на Шави.

В 21' Лео Меси пробва мерника си, но изстрелът му премина в близост до гредата. В 25' домакините отговориха, но Клаудио Браво спаси изстрела на Фаджир. Малко след това отново мароканецът стреля, но и този път чилийският страж се справи.

4131242

Постепенно се стигна до 35', когато Барселона откри резултата в срещата. Жерар Пике овладя топката след подаване на Шави от статично положение и стреля хубаво с десния крак, намирайки мрежата зад Титон – 0:1.

Втората част не стартира никак добре за домакините, защото още в 55' Барса получи правото да изпълни дузпа. Неймар бе съсечен в наказателното поле на Елче, а Лионел Меси не сбърка от бялата точка, бележейки 20-ия си гол за сезона – 0:2.

4131245

Две минути по-късно всичко за Елче приключи, защото отборът на Фран Ескриба остана и с десет души на терена. Файкал Фаджир фаулира Рафиня и получи второ официално предупреждение, поемайки към съблекалните.

Успехът на каталунците бе подпечатан между 69' и 71', когато Неймар наниза две бързи попадения за гостите. И в двата случая в ролята на асистент влезе Лионел Меси, който „захрани“ бразилеца с топки и преднината на „лос кулес“ бързо набъбна до 0:4.

4131247

Петият гол в двубоя падна в 88', когато Лионел Меси наниза и втория си гол в двубоя. Аржентинецът получи добро подаване от Марк Бартра и с левия крак намери един от ъглите зад Титон, бележейки попадение №21 в Примера за сезона.

Крайното 0:6 в сблъсъка бе оформено в добавеното време, когато и Педро Родригес записа името си сред голмайсторите. Неймар се откъсна по десния фланг на атаката и намери „седмицата“, а испанският национал нямаше проблем да вкара на празната врата пред себе си.