Канзас стана шампион на САЩ

Отборът на Канзас Сити победи гостуващия Реал Солт Лейк със 7:6 след изпълнение на дузпи и спечели за втори път в историята си титлата в Мейджър Лийг Сокър на САЩ.

Френският бранител Орелиан Колен вкара решаващия наказателен удар, а след него Лоувъл Палмър стреля в напречната греда от бялата точка, което донесе трофея на домакините пред 21650 зрители на "Спортинг Парк" в Канзас.

Малко по-рано, при осмите изпълнения на дузпите, гостите имаха възможност да спечелят титлата, но Себастиан Веласкес не успя да преодолее вратаря Джими Нилсен.

Солт Лейк откри резултата в 52-ата минута, когато Кайл Бекерман изведе Алваро Саборио в честа позиция и костариканецът не пропусна.

Колен изравни за Спортинг четвърт час преди края, след като засече с глава центриране от фаул на Греъм Зузи.

В продължението гол на Саборио беше отменен заради засада. При дузпите Реал пропусна първата, а Канзас Сити поведе с 2:0. При 4:3 Зузи можеше да донесе победата на домакините, но шутира над гредата.

При 6:6 пък Лорънс Олъм стреля встрани и Веласкес можеше да спечели купата на Реал Солт Лейк, но Нилсен спаси. Веднага след това Колен вкара, а след него Палмър пропусна и това донесе първия трофей за Канзас Сити в МЛС след 2000 година.