Канибала отиде на гости на Реал и го разкъса кръвожадно

Барселона разгроми с 3:0 кръвния си враг Реал насред "Сантяго Бернабеу" в мач-реванш от полуфиналите за Купата на Краля. По този начин "каталунците" се класираха за финала с общ резултат 4:1. Блаугранас са абонирани за този трофей в последните сезони, а този път ще го защитават срещу някой измежду Валенсия или Бетис. В първия двубой севилци взеха крехък авнас от 2:1. Финалната среща ще се състои именно на стадиона на Бетис в Андалусия.

Иначе тази нощ в Мадрид няма да спят от яд, защото сами вкараха вълка в кошарата. И по-точно - Канибала. Именно Луис Суарес, който носи този звучен прякор, наниза и трите попадения в мрежата на Кейлор Навас. Уругваецът стори това набързо през втората част. Всъщност, вторият му гол бе записан като автогол на Варан, но останаха съмнения дали това е така.

През първото полувреме Реал имаше 3 страхотни шанса да поведе, но по чудо попадение във вратата на Барса не падна. Непростимите пропуски бяха дело на Бензема и младока Винисиус, който впечатли с техника и бързина. В това полувреме гостите не стигнаха до нещо повече от няколко опасни акции, които обаче не се увенчаха дори с удари.

Второто полувреме също почна с чудесни ситуации за "белия балет". В най-красивата от тях Винисиус мина като на парад през трима защитници и после стреля диагонално, но топката мина на сантиметри в аут.

И когато всички очакваха гол за Реал, стана точно обратното. Барселона приспа бдителността на домакините и ги съсече смъртоносно. Хората на Ернесто Валверде отбелязаха попадение още с първия си точен изстрел към вратата. В 50-ата минута всичко започна от една добра комбинация по фланга между Алба и Дембеле. Френският национал напредна скоростно, след което върна леко назад за връхлитащия в полето на Реал Луис Суарес. Уругвайският №9 демонстрира своята огромна класа, като без излишно бавене, директно насочи към незащитения от Кейлор Навас ъгъл.

Играчите на "кралете" поискаха дузпа в 60-ата минута. Лукас Васкес разпери ръце при ситуация, в която бе приклещен между Ленгле и Пике. Реферът Санчес обаче и тук остана безмълвен, както си замълча и при едно падане на Иван Ракитич няколко мига по-рано.

Равенството можеше да бъде факт в 62-ата минута, но може би със спасяването на сезона изуми Тер Стеген. Вратарят на Барса отчая с намесата си Серхио Регулион, който вече виждаше как перфектно отправения му изстрел с глава влиза в мрежата. Последната дума обаче беше на германския национал.

"Кралете" бяха тотално сломени в 68-ата минута. Барселона дочака своя миг и удари опонентa си на контраатака. Усман Дембеле отново беше в епицентъра на събитията, след като пусна нов прострелен пас за Луис Суарес. В стремежа си да възпре коженото кълбо да стигне до уругваеца, Рафа Варан злощастно я прати в своята собствена мрежа. При множеството повторения така и не се разбра, който точно добутва топката във вратата, Канибала или световния шампион, но в крайна сметка лошата слава остана за бранителя с №5.

Оттук насетне блаугранас бяха като акули, надушили своята плячка. Не след дълго, резултатът на "Бернабеу" вече беше 0:3. Каземиро нямаше как да спре пореден пробив на Суарес и просто го фаулира в собственото си поле. Това бе видяно добре от главния съдия, който моментално посочи "бялата точка". С отговорната задача се нагърби потърпевшият, който вкара чрез емблематичния стил "Паненка".

До края срещата просто се доиграваше. Публиката на "Бернабеу" дори не дочака последния съдийски сигнал, а след него миговете на радост бяха за гостите, който си осигуриха финал за Купата на Краля за шеста поредна година.