Канарчетата продължават да летят все по-високо в Лига Европа след голов хикс в Израел (ВИДЕО)

Ботев продължава без загуба в евротурнирите през този сезон. "Канарчетата" изиграха страхотен мач и направиха 1:1 като гост на Бейтар Йерусалим в първия двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа. Това е страхотен турнирен резултат и оставя страхотни шансове за българите при реванша след седмица в Бургас. Серията на Ботев започна с двете победи над албанския Партизани в първия предварителен кръг.

Израелците успяха да поведат в 11-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Иван Чворович излезе неразчетено и Тал Кхила се разписа с глава за 1:0. Бейтар имаше още много шансове да вкара гол, но Чворович се реваншира по страхотен начин и спаси още поне пет сигурни гола.

Втората част бе доста по-силна за Ботев. "Канарчетата" натискаха, а Омар Косоко бе неудържим. Той разминаваше всички играчи на Бейтар и създаваше много опасности. Тони Тасев и Тодор Неделв обаче пропуснаха страхотни шансове да изравнят резултата. Това обаче направи Серкан Юсеин. Крум Стоянов стреля, но вратарят на Бейтар отрази, а Юсеин не се отказа и догони топката, за да я прати в опразнената врата. Преди това обаче отново Косоко бе в центъра на събитията. Паднал на земята, халфът успя да подаде към Стоянов, за да го изведе в чистата позиция.