"Канарчетата" клъвнаха Верея в контрола

Ботев Пловдив се наложи с минималното 1:0 над състава на Верея във втората си контролна среща от лятната подготовка. Единственото попадение в двубоя, който се игра на базата в Коматево отбеляза Димитър Пиргов. Централният защитник се разписа в средата на второто полувреме след точен удар с глава след центриране от свободен удар.

Николай Киров-Белия даде шанс за изява на почти всички свои състезатели, като спаринга поради травми пропуснаха нападателите Диого Кампос и Стивън Петков.

Наставникът на "канарчетата" заложи на Чворович на вратата, Филипов, Терзиев и Кристиан Димитров и Йордан Минев в защитата пред него, Серкан и Балтанов действаха в сърцето на халфовата линия, Неделев и Ндонгала по фланговете, а Васил Шопов бе зад изнесения в атака Густаво Афонзо.

Ботев започна активно мача и още до 5-ата минута пловдивчани пропуснаха два добри шанса да поведат. Първо Неделев стреля неточно от удобен фаул пред наказателното поле, а малко по-късно вратарят на Верея парира удар на Афонсо от близо.

В 31-ата минута Филипов изскочи зад гърба на защитата, но прехвърлящият му удар срещна напречната греда, с което се изчерпаха опасностите за вратата на гостите преди почивката.

На полувремето в състава на "жълто-черните" бяха извършени шест смени. В игра се появиха стража Кайзер, Костадин Ничев, Димитър Пиргов, Бризола, Радослав Апостолов и Крис Добрев. В хода на второто полувреме на терена влязоха още Милко Георгиев, Станислав Шопов и Атанас Янков, а единствените, които останаха цял мач на терена бяха Филипов и Серкан, който напусна с травма в заключителните минути.

И след почивката и извършените смени Ботев продължи изцяло да диктува събитията на терена. "Канарчетата" създадоха още няколко добри шанса за гол, като същевременно не допуснаха нито една опасност пред своята врата през целия мач.

В 55-ата минута с мощен шут от границата на пеналта Афонсоза втори път разтресе напречната греда, а десет минути по-късно бразилецът центрира отлично от фаул и защитникът Пиргов с глава изпрати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Бризола пропусна две отлични възможности да направи успеха по-убедителен и в крайна сметка двубоят приключи с минимална победа на Ботев.