Канада прекърши Египет без затруднения

снимка: fivb.org

Канада се наложи очаквано над Египет с 3:0 (25:14, 25:19, 25:22) гейма и записа втори успех на Световното първенство по волейбол.

„Кленовите листа“ са в нашата група на шампионата и само преди два дни ни победиха с 3:2 в изключително интересен и драматичен мач.

Днес те срещнаха много слаба съпротива от страна на африканците и завоюваха нов успех, който оформи моментния им актив на пет точки.

Това им отрежда четвърто място в група С, където българите вече имат седем пункта. Днес възшитаниците на Пламен Константинов е наложиха с 3:0 над отбора на Китай. Египет остава последен без спечелен мач и дори сет.

Най-резултатен за победителите бе Гавин Шмит, който се отличи със 17 точки, а Джон Гордан Перин и Никола Хоаг добавиха по 10. За Египеет седем наниза Ахмед Абделхай.