Канада ни отвъртя звучна плесница в Световната лига насред Варна

снимка: worldleague.2016.fivb.com

България допусна много болезнено поражение от Канада с 1:3 гейма (25:27, 28:30, 25:21, 23:25) в среща от Група Е1 на Световната лига по волейбол. Така подопечните на Пламен Константинов-Гибона записаха трета загуба в надпреврата до момента и първа във Варна. "Кленовите листа" имат три успеха и две поражения в турнира. Така инерцията от успехите ни срещу Русия и Полша бе грубо спряна от канадците, които с аумело водени от треньора си Стефан Антига.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Срещата започна изключително равностойно и борбата се водеше точка за точка. Възпитаниците на Пламен Константинов водеха с 8:7 след първото техническо прекъсване, но отстъпиха инициативата при 15:16 на втората техническа пауза. "Кленовите листа" дръпнаха с 22:19, но се стигна до обрат и 24:23 за българите. В крайна сметка канадците успяха да спечелят този равностоен гейм с 27:25 след блок на Грейъм Виграс.

ВТОРИ ГЕЙМ

Втората част започна много добре за родните национали, които водеха с 8:5 на първото техническо прекъсване. Веднага след това обаче те отново отстъпиха инициативата и изоставаха с 10:11, но играта продължи да се развива равностойно и България водеше минимално с 16:15 след втората техническа пауза. Геймът продължи да върви точка за точка, но за съжаление завърши с успех за канадците с 30:28 след ас на Джон Перин.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Третият гейм също бе доста равностоен. Националите ни изоставаха с 6:8 при първата техническа пауза, но до втората обърнаха нещата в своя полза - 16:15, а след това дръпнаха с четири точки при 19:15. "Кленовите листа" вънаха интригата при 22:21, но до края на тази част волейболистите ни доминираха и спечелиха с 25:21след атака в аут на Перин, за да продължат битката в мача.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ Националите ни дръпнаха с 5:2 в началото и водеха с 8:3 при първото техническо прекъсване, но след това се сринаха тотално и допуснаха пълен обрат. Втората техническа пауза дойде при резултат 16:14 за канадците, които задържаха аванса си до 21:19, а след това стигнаха и до четири мачбола при 24:20. При третия от тях те затвориха гейма с 25:23 и спечелиха срещата.

България - Канада 1:3 (25:27, 28:30, 25:21, 23:25)