Камерун също подпечата визи за Бразилия

снимка: Guliver/Getty Images

Камерун се класира за световното първенство по футбол през 2014 година, след като победи с 4:1 състава на Тунис в Яунде.

Пиер Уебо откри резултата още в третата минута, а след половин час игра Бенджамин Муканджо направи преднината на "лъвовете" два гола.

Тунизийският тим върна едно попадение в началото на второто полувреме чрез Ахмед Акиачи, вкарал с левия крак.

Жан Макун се разписа на два пъти след почивката за Камерун и оформи крайното 4:1.

Камерунският отбор се присъедини към Нигерия и Кот д'Ивоар, които вече подпечатаха своите визи за Мондиал 2014 в Бразилия.

През следващата седмица ще бъдат определени другите два отбора от Африка, които ще участват на шампионата на планетата догодина. Миналия месец първият мач между Камерун и Тунис завърши наравно 0:0.