Камерун постави Гана на колене и се класира на финал (ВИДЕО)

Камерун победи Гана с 2:0 във втория 1/2-финал от турнира за Купата на Африканските нации и по този начин се класира за финала на турнира. "Неукротимите лъвове" ще спорят с трофея с Египет, след като "фараоните" елиминираха Буркина Фасо след дузпи.

Първата част на стадиона в град Франсвил бе абсолютно равностойна, а дори "черните звезди" имаха леко предимство във владеенето на топката, но така и не успяха да реализират попадение.

В 72-ата минута Майкъл Нгадеу-Нгаджиу даде аванс на камерунците в резултата. След едно центриране Джон Бой направи груба грешка и го отклони към втората греда, а там футболистът на Славия Прага даде аванс на камерунците с хубав удар от малък ъгъл.

В продължението на срещата Кристиян Басогог, играещ за датския Олборг, бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, за да оформи крайния резултат.

Финалът на турнира ще бъде в неделя от 21:00 часа българско време.

До момента Камерун има 4 трофея от турнира, а Египет - цели 7.