Камбуров изпревари Аниете в битката за голмайсторския приз

Локомотив Пловдив отпразнува оставането си в "А" група с жесток разгром с 4:1 над Марек, а в герой за "смърфовете" се превърна Мартин Камбуров.

Неколкократният победител при голмайсторите в "А" група се насочи към нова титла на реализатор, след като отбеляза хеттрик срещу тима от Дупница.

Първото попадение в мача беше дело на Дани Кики във 2' минута, след остро центриране отдясно. 16 минути по-късно  минута Златко Бонев нацели страничния стълб с фалцов удар по диагонала.

В 25' Камбуров сложи старт на головата си лекция, след като се възползва от чудесен пас на Карагерен. В края на полувремето отново Камбуров беше точен, но този път от дузпа.

Втората част стартира с гол във вратата на гостите. В 51' минута Росен Йорданов намали на 1:3, след като елегантно преодоля стража на пловдивчани Теодор Скорчев.

След два пропуска, единият от които на празна врата, Камбуров оформи хеттрика си в 78', след като не сбърка след след като остана очи в очи с вратаря на домакините за 1:4.

Нападателят вече е с 13 гола и води на Антонио Аниете от "Левски" с 1 гол, два кръга преди края на шампионата.