Калоян Иванов с добри изяви при успех на Авелино

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, победи гостуващия Умана Венеция с 82:78 (26:20, 11:16, 25:19, 20:23) точки в среща от 25-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Иванов игра 30 минути като титуляр и записа 7 точки, 9 борби, 7 асистенции и 1 отнета топка. Дебют за Авелино направи бившият играч на българския шампион Лукойл Академик (София) Киърън Ачара, който се отличи с 5 борби.

Авелино е на 10-о място в класирането с 11 победи и 14 загуби. Лидер е Емпорио Армани с 19 победи и 5 поражения, информира БТА.

Германският тим Ньордлинген, където играе българката Димана Макариева, завърши на трето място в турнира за Купата на Германия.

Ньордлинген спечели срещата за бронзовите медали със 77:65 точки над Марбург. Макариева завърши с 6 точки Аркадия, с Димитър Димитров, загуби от Фюрстенфелд с 83:112 точки в мач от втория етап на първенството на Австрия. Димитров игра 34 минути като титуляр и бе най-резултатен с 20 точки, 3 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки.