Калгари срази и шампиона в НХЛ

Крис Ръсел се разписа в 1:32-а минута на продължението, а Рето Бера направи 42 спасявания в първия си мач в НХЛ при победата на Калгари като гост на носителя на Купа "Стенли" Чикаго с 3:2 в среща от редовния сезон.

Ръсел преодоля Кори Крофърд и сложи край на серията на Калгари от 10 поражения в Чикаго.

Отборът печели за пръв път гостуване на този отбор от март 2008-а година, Майк Камалери и Къртис Гленкрос вкараха за Калгари в редовното време.

Мариан Хоса отбеляза при числено превъзходство 4:19 минути преди края на третата част и изравни - 2:2, а другият голмайстор за Чикаго бе Петрик Кейн. Крофърд отрази 27 удара.

Джош Хардинг отрази 19 шайби във втория си мач без допуснат гол за сезона при успеха на Минесота над Ню Джърси с 4:0. Микаел Гранлунд, Тори Мичъл, Дани Хийтли и Джейсън Поминвил бяха точни за домакините.

Джейми Бен вкара победната дузпа за успяха на Далас като гост на Отава с 4:3. Антоан Русел, Рей Уитни и Валери Ничушкин се разписаха в редовното време за Далас.

Кари Летонен отрази дузпите на Милан Михалек, Джейсън Спеца и Боби Райън и завърши с 33 спасявания. Райън, Ерик Карлсън и Спеца бяха точки за Отава, посочва БТА.