Как прие загубата Рони О'Съливан?

снимка: Monique Limbos

5-кратният крал на снукъра Рони О'Съливан загуби първия финал на Световно първенство в кариерата си, след като отстъпи с 14:18 от Марк Селби късно снощи в Шефилд. Това бе едва първото поражение на Ракетата в театър „Крусибъл“ от 2011-та година насам, когато загуби с 10:13 от бъдещия шампион Джон Хигинс на четвъртфиналите.

Оттогава досега О'Съливан неизменно триумфираше – през 2012, 2013 и бе на път да изравни по брой титли легендите Стив Дейвис и Рей Реърдън, но не можа да преодолее тактически брилянтния Селби.

„Искам да поздравя Марк за брилянтния мач и страхотния турнир като цяло. Опитах всичко, на каквото бях способен, но той просто бе прекалено добър“, заяви О'Съливан преди награждаването.

„Когато си един от най-добрите играчи, трябва да си готов да приемаш и загубите, и победите. Не може винаги нещата да се получават по начина, който ги искаш. Тук съм постигал някои наистина страхотни победи, но поражението е част от спорта и просто трябва да го приемеш.

4084147

Трябва да се оттеглиш, да ближеш раните си и да се представиш по-добре следващия път. Преди 4-5 години щях да се откажа в такъв мач – двубоят не бе особено атрактивен, нямаше много брейкове. Много често се впускахме в тактически битки, оставих се да бъда въвлечен в размяна на много сейфти удари.

Опитах се да променя хода на събитията, но когато се стремиш да направиш нещо насила, много вероятно е да не успееш. Марк имаше отличен отговор на всичко, което правих, определено ми беше трудно да намеря някакъв ритъм, защото той ме държеше на стола дълго време. Поради тази причина бях ръждясал на моменти.

Знам, че вероятно съм разочаровал много хора с представянето си, но наистина опитах да дам най-доброто от себе си“, заяви Рони О'Съливан.