Извадиха от футбола отбор заради победа с 67:0

снимка: Пресслужба Черноморец

Нигерийската футболна федерация изхвърли четирите отбора, който участваха в два мача от плейофите в шеста дивизия, завършили със "скандални резултати".

В срещите, които се играха по едно и също време, Плато Юнайтед вкара 72 гола през второто полувреме при успеха със 79:0 над ФК Акурба, а Полис Машин реализира 61 попадения след почивката за победата с 67:0 над ФК Бабаяро.

Плато Юнайтед и Полис Машин имаха равен брой точки в плейофите и само головата разлика трябваше да определи изкачващия се в по-горната пета дивизия.

От Нигерийската футболна федерация обаче определиха срещите като "срам за футбола" и заявиха, че играчите, съдиите и координаторът на плейофите ще бъдат разследвани за уреждане на мачове.