Изумителният Левандовски в цифри

Снощното изумително представяне на Робърт Левандовски в мача Байерн Мюнхен – Волфсбург (5:1) счупи куп рекорди в Бундеслигата.

Няколко часа след зашеметяващите 5 гола за 9 минути на полския нападател в мрежата на „вълците” е време за равносметка.

Още по-впечатляващо беше, че Левандовски дори не започна мача като титуляр, а се появи на почивката и само 15 минути по-късно вече бе изумил целия свят с петте си гола от 51-ата до 60-ата минута.

Вкарването на много голове накуп не е нещо ново за Левандовски. Той порази мрежата на Реал Мадрид цели 4 пъти през април 2013-а като играч на Борусия (Д) и на практика сам класира Дортмунд за финала на "Уембли", загубен с 1:2 от сегашния му клуб Байерн Мюнхен.

Снощи след петия гол с фамозна странична ножица дори Пеп Гуардиола не можеше да осмисли какво се случва.

Левандовски направи най-бързият хеттрик в историята на Бундеслигата /3 гола за 4 минути между 51-ата и 55-ата/