Изненадата Михайлова смаза първата поставена в Истанбул

Габриела Михайлова размаза поставената под №1 японка Чихиро Мурамцу с 6-1, 6-0 в четвъртфинал на турнира на червени кортове в Истанбул. Българката започна още от квалификациите на надпреварата и до момента никой не може да я спре. Тя загуби само един гейм за 1 час и 25 минути игра, за да се класира на полуфинала.

Михайлова ще играе за място на финала срещу поставената под №7 французойка Жозефин Буалем. Тя победи друга българка - Диа Евтимова с 6-2, 6-0. Евтимова бе най-високо поставената българка в турнира. Тя все пак ще продължи участието си, но на двойки. Там тя се класира на полуфинал с босненката Ясмина Тинич и двете ще се изправят срещу друг тандем, в който има българка - Петя Аршинкова и Ена Кайевич.

Петя Аршинкова ще играе и на сингъл утре. Тя се наложи над Мелис Сезар от Турция с 6-4, 7-6(2) и сега ще се мери сили с грузинката Екатерина Горгодзе, която е втора поставена в схемата в Истанбул.